Oglądasz archiwalną wersję strony. Przejdź do nowej strony.

Pomocna Łapa na paradzie labradorów

Labradory przeszły ulicami Warszawy – relacja z I Parady Labradorów programu „Pomóżmy razem”

21 czerwca br. ulicami wokół Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie przeszło ponad 500 labradorów i prawie drugie tyle ich właścicieli i miłośników. Właściciele tych niezwykłych psów oraz organizatorzy programu „Pomóżmy razem” zamanifestowali w ten sposób sympatię i podziw dla labradorów, które są nie tylko doskonałymi towarzyszami zabawy, ale przede wszystkim psami do zadań specjalnych. 


W I Paradzie Labradorów wzięły udział labradory różnej maści, małe i duże, młode i te na emeryturze. Wśród nich znalazł się także tekturowy labrador w zastępstwie Fibi, która nie mogła przyjść z powodu niedyspozycji. 

Impreza była nie tylko okazją do spotkania dla wszystkich labradoromaniaków, 
ale przede wszystkim sposobem, aby uświadomić, jak ogromną rolę w życiu osób potrzebujących odgrywają czworonogi tej rasy. Każdy uczestnik poprzez udział 
w Paradzie mógł wesprzeć wybraną przez siebie fundację lub organizację szkolącą psy do zadań specjalnych. Wystarczyło kupić pakiet startowy za 5 zł i wziąć udział w marszu ulicami Warszawy. Za każdy kupiony przez uczestników pakiet, sponsor akcji, producent marki Velvet, przekaże 15 zł na cele fundacji szkolących psy pomagające. 

O godzinie 11.30 I Parada Labradorów ruszyła spod Pałacu Kultury i Nauki i przeszła chodnikami przy ul. Świętokrzyskiej, Marszałkowskiej, Al. Jerozolimskich i Emilii Plater, aby wrócić na miejsce startu, gdzie na uczestników będą czekały pokazy psów asystujących i psów ratowniczych oraz konkursy i zabawy dla dzieci. Wszyscy zainteresowani pracą psów pomagających mogli porozmawiać z przedstawicielami fundacji. Do dyspozycji uczestników wydarzenia był także lekarz weterynarii, który udzielał bezpłatnych porad dotyczących zdrowia czworonogów. Zebrane na miejscu dzieci mogły pobawić się pod okiem opiekunek w Kąciku Zabaw dla Dzieci. Imprezę poprowadzili Dorota Wellman i Marcin Prokop, a gościem specjalnym była zaangażowana w program „Pomóżmy razem” Katarzyna Dowbor.

Więcej informacji udziela:

Anna Piątkowska-Wełyczko, Euro RSCG Sensors

e-mail: anna.piatkowska@eurorscg.pl, tel.: (0-22) 444 0 667, kom. 0 693 150 664


  • Pomocna Łapa na paradzie labradorów
Sponsorzy: