Oglądasz archiwalną wersję strony. Przejdź do nowej strony.

Szczeniaki zostały przekazane

Sześć nowych labradorów w organizacjach 
należących do programu „Pomóżmy razem”


Do fundacji i organizacji szkolących psy do zadań specjalnych dołączyło sześć małych labradorów, które zostaną wyszkolone jako terapeuci, psy asystujące 
i ratownicze. Szczeniaki zostały zakupione dzięki wsparciu marki Vevet, partnera programu „Pomóżmy razem”.  

W czwartek, 22 października, w Centrum Handlowym Złote Tarasy zostały zaprezentowane labradory, przekazane przez markę Velvet partnerom programu „Pomóżmy razem”. Po odpowiednim wyszkoleniu psy te będą niosły pomoc osobom potrzebującym. Dwa spośród przekazanych labradorów będą pracowały, jako asystenci osób niepełnosprawnych w Fundacji DOGIQ i Fundacji Pomocna Łapa. 
Dwa zostały przekazane służbom ratowniczym Dolnośląskiemu WOPR i Fundacji Psi Ratownicy. Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik dzięki wsparciu przez markę Velvet wyszkoli kolejnego psa przewodnika, a Fundacja DOGTOR psa terapeutę. Kimberly-Clark, producent marki Velvet co roku wprowadza do sprzedaży produkty oznaczone logo programu „Pomóżmy razem”, a część funduszy uzyskanych z ich sprzedaży przekazywana jest na cele charytatywne związane ze szkoleniem psów pomagających. W tym roku marka Velvet przekazała partnerom sześć szczeniaków labradora oraz fundusze na ich utrzymanie. – powiedział Marcin Dmowski, przedstawiciel producenta zaangażowanej w program „Pomóżmy razem” marki Velvet. Jesteśmy dumni i szczęśliwi mogąc wesprzeć w ten sposób organizacje z którymi współpracujemy. W ciągu trzech lat działalności Programu przekazaliśmy Partnerom 16 psów, które dziś pracują jako przewodniki, ratownicy i terapeuci. Sześć labradorów przekazanych w tym rok to jeszcze szczenięta, ale szybo się uczą i mamy nadzieję, że już wkrótce sprawdzą, podając pomocną łapę najbardziej potrzebującym. 

„Pomóżmy razem” edukuje i uświadamia

W 2009 roku celem programu „Pomóżmy razem” jest nie tylko wspieranie fundacji 
i organizacji szkolących psy do niesienia pomocy potrzebującym, ale także edukacja społeczeństwa na temat roli psów pomagających. Jednym z działań jest kontynuacja akcji „Miejsca przyjazne psom asystującym”, którą program zainaugurował w 2007 roku. W ramach akcji na stronie www.pomozmyrazem.pl prowadzona jest baza miejsc, których drzwi otwarte są dla czworonożnych pomocników. Dziś, dzięki działaniom Programu ponad 130 centrów handlowych, urzędów, restauracji i sklepów oznaczonych jest naklejką „Miejsca przyjazne psom asystującym”. Zdarza się, że zgłaszają się do nas osoby niepełnosprawne, które spotkały się nie tyle z niechęcią, co z niewiedzą ochroniarzy centrów handlowych, czy obsługi restauracji. Brak świadomości, że osoby niepełnosprawne, czy niewidome z psami mają prawo wchodzić do miejsc publicznych to jeden z głównych powodów, dla których zdecydowaliśmy się kontynuować akcję „Miejsca przyjazne psom asystującym”. Stawiamy na edukację i uświadamianie nie tylko administratorów budynków, ale także samych niepełnosprawnych i niewidomych, aby byli świadomi swoich praw. – mówi Sylwia Gajewska, prezes zaangażowanej w program „Pomóżmy razem” Fundacji Pomocna Łapa. 

W październiku br. do akcji „Miejsca przyjazne psom asystującym” dołączyło warszawskie centrum handlowe Złote Tarasy, które w ten sposób pragnie zamanifestować swoją sympatię do czworonożnych asystentów i podkreślić, że niezależnie od uwarunkowań prawnych zawsze ma otwarte drzwi dla osób niepełnosprawnych i towarzyszących im psów. Z tej okazji w centrum handlowym odbyły się pokazu umiejętności psów asystujących z fundacji Pomocna Łapa i DOGIQ.    

 


 

 

 

  • Szczeniaki zostały przekazane
Sponsorzy: