Oglądasz archiwalną wersję strony. Przejdź do nowej strony.

 • Współpraca

  Z przyjemnością informujemy, że część zysku ze sprzedaży koszulek z nadrukiem labradora zasili konto naszej Fundacji.
 • Pomocna łapa -spot

  Jeśli chcą Państwo pomóc w szkoleniu psów asystujących, w resocjalizacji psów bezdomnych, to prosimy o pomoc.
  nr. konta 49124028161111001039157882 nasz KRS: 0000233283 - do przekazania 1%


 • Bezpłatna wersja on-line aplikacji e-pity.

  Miło nam poinformować, że dostępna jest już w pełni funkcjonalna wersja programu do rozliczeń za rok 2011.
 • Bartek

  Bartek nie ma rąk, a jego pogoda ducha i dążenie do realizacji swoich marzeń jest godne podziwu. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu o Bartku i Zefirze, jego psie asystującym przekazanym przez naszą fundację.
 • „Zwierzęta bez tajemnic"

  Dnia 7 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 i w I Szkole Społecznej rozpoczęły się spotkania edukacyjne dla dzieci z udziałem zwierząt. Są one częścią wspólnego projektu Fundacji Pomocna Łapa, Zamojskiej Fundacji dla Zwierząt i Środowiska ZEA oraz gospodarstwa agroturystycznego Czarnowoda pt. „Zwierzęta bez tajemnic".
 • Pokaz dogoterapii w Szkole Podstawowej 103 w Warszawie

  Dnia 24 X 2011 Iwona razem z Zuzią oraz Ola razem z Sonatą przeprowadziły pokaz dogoterapii w SP 103 na Sadybie.
 • Znieczulica czy bezprawie?

  Nowy Sącz. Zefir to pies asystujący, pomaga Bartkowi, który w wypadku stracił obie ręce. Jest szkolony, by nieść pomoc osobom niepełnosprawnym. Potrafi wiele – gdy trzeba, pomaga w założeniu koszuli, włącza światło, czy nosi za właścicielem drobne przedmioty. Niestety, nie wszyscy potrafią to docenić i zrozumieć, że dla kogoś może on być ręką lub oczami.
 • Szacunek, porozumienie i partnerstwo

  Zapraszamy do  przeczytania artykułu "Szacunek, porozumienie i partnerstwo"


 • Ania i Samba

  Zapraszamy do  przeczytania artykułu o Ani i Sambie w miesięczniku Dobre Rady
 • Kaleka czy COOL-awy 2011

  Zapraszamy do obejrzenia filmiku:


 • Sprawa Dominika

  Dnia 28.09.2011 o godzinie 13.15 przy Placu Krasińskich 2/4/6 sala nr 1 odbyła się sprawa apelacyjna z udziałem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

  Dziękujemy wszystkim za wsparcie, a w szczególności Pani adwokat Katarzynie Janowskiej z Kancelarii Adwokackiej, która reprezentowała Dominika (charytatywnie). Kompetentnie, z klasą i wielką wielką determinacją i konsekwencją doprowadziła sprawę do pozytywnego finału.
 • III Parada Labradorów

  Zapraszamy właścicieli labradorów i nie labradorów. Zanim jednak weźmiecie ze sobą swojego psa zastanówcie się czy nie będzie to dla niego zbyt stresująca i trudna sytuacja. Chcesz nas poznać, porozmawiać zapraszamy, ale w pierwszej kolejności zadbaj o komfort swojego psa i psów pracujących.

  Informujemy, iż Fundacja "Pomomcna Łapa" na Paradzie Labradorów nie będzie prowadzić zbiórki kuponów (pieniędzy). Jeśli chcecie wspomóc fundację możecie to zrobić poprzez bezpośrednią darowiznę na konto, numer na naszej stronie.


 • "Pomóżmy razem" 4-5 lipca - Jahranka

  4-5 lipca 2011 odbyło się spotkanie w ramach programu "Pomóżmy Razem".
 • Audycja w RDC,w ramach akcji "Pomóżmy Razem"

  Audycja w RDC,w ramach akcji "Pomóżmy Razem", rozmowa oczywiście o psach asystujących. Udział wziął Marek, któremu towarzyszy SPIKE wyszkolony przez fundację "Pomocna Łapa" i Sylwia Gajewska prezes fundacji i trener psów asystujących.
 • Z archiwum.Audycja w RDC,w ramach akcji "Pomóżmy Razem"

  Z archiwum. Audycja o akcji "Pomóżmy Razem". O psach asystujący mówi Dominik, któremu towarzyszy Kankan wyszkolony przez fundację "Pomocna Łapa".
 • Piknik „Sąsiedzi z Zamoyskiego"

  Fundacja "Pomocna Łapa" wraz z fundacją "ZEA" na rodzinnym pikniku w Zamościu.

 • 1 czerwca 2011 Piknik w Zamościu

  Z okazji dnia dziecka piknik zorganizowany przez OREW w Zamościu.Cały zespół fundacji "Pomocna Łapa" otrzymał serdeczne podziękowania za dwuletnią współpracę i pamiątkowy dyplom. W tym ośrodku pracuje naprawdę wspaniała kadra.
 • Pokaz dogoterapii na rodzinnym festynie w Wierzbicy

  29 maja byliśmy na rodzinnym festynie w Wierzbicy, obok Radomia.
 • Dni SGGW

  21 maja w dość licznym gronie byliśmy na Dniach SGGW.
 • Dzień z Fundacją "Pomocna Łapa" zorganizowany przez Akademię

  Serdecznie dziękujemy Akademii "Psa i Kota" z Łodzi za inicjatywę i wsparcie.
 • Impreza w Łodzi w Akademii Psa i Kota

  Serdecznie zapraszamy na imprezę w Łodzi w Akademii Psa i Kota. Przynieście ciuchy, książki i inne nie przydatne dla Was rzeczy, które mogą przydać się innym. Będziemy się wymieniać.
 • Chcecie nas zobaczyć? Zapraszamy na Dni SGGW

  Zapraszamy na pokaz umiejętnosci psa asystującego, który odbędzie się 21 maja w trakcie Dni SGGW na terenie kampusu Uczelni. Będzie można zobaczyć nasze psy podczas pracy oraz chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.
  Zapraszamy!!
 • Wystawa fotografii T.Kaloty „Przyjaciel w pracy – ramię w łapę"

  Serdecznie zapraszamy na wernisaż 8 kwietnia, godz. 18.00 do Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy ul. Górczewska 201 (wejście od ul. Konarskiego)
 • Sesja zdjęciowa - backstage

  21 marca Fundacja "Pomocna Łapa" brała udział w sesji zdjęciowej zorganizowanej przez wiodący miesięcznik fotograficzny DIGITAL FOTO VIDEO. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z backstage`u :)
 • Konferencja prasowa w dniu 21 marca 2011r.

  Chcielibyśmy serdecznie zaprosić do udziału w konferencji prasowej, organizowanej przez wiodący miesięcznik fotograficzny DIGITAL FOTO VIDEO /dfv.pl/ wraz z  FUNDACJĄ POMOCNA ŁAPA /pomocnalapa.pl/


  Konferencja prasowa  odbędzie się 21 marca 2011 r. o godz. 19.00
  w Galerii „Apteka Sztuki", w Warszawie, Al. Wyzwolenia 3/5
 • TPSW obchodzi I rocznicę

  W dniu 21 marca 2011 w galerii Apteka Sztuki przy al. Wyzwolenia 3/5, o godzinie 10.30, rozpocznie się kameralne spotkanie z okazji pierwszej rocznicy działalności TPSW.
  Zapraszamy w imieniu fundacji.

  Więcej info:
   http://www.tpsw.pl/szprycha-2010/
 • Chcecie nas spotkać? Zapraszamy!

  W najbliższym czasie zapraszamy na trzy imprezy z Naszym udziałem:
  - 19 marca Pola Mokotowskie na happeningu akcji "Sprzątam po moim psie" (obok Pubu Lolek), godz. 12-15
  - 26 marca w  Centrum Handlowym M1 w Radomiu
  - 9 kwietnia BLUE CITY - impreza z okazji 20-lecia miesięcznika MóJ PIES

 • Pomocna Łapa na II Paradzie Labradorów

  Rekord został pobity!!!
 • II Parada Labradorów

  Już w najbliższą niedzielę 29 sierpnia 2010 odbędzie się kolejna Parada Labradorów. Zapraszamy!!!
 • Pomocna Łapa w „Gdyni bez barier”!

  Dnia 15 maja 2010 w Gdyni, w ramach akcji „Gdynia bez barier" odbył się pokaz mody z udziałem niepełnoprawnych modelek. Dostaliśmy zaproszenie aby uświetnić imprezę pokazem umiejętności psów asystujących. Fundację reprezentowaliśmy w składzie Marek ze Spajkiem i ja(Magda) z Zefirem.
 • Pomocna Łapa na Targach Pracy

  Dnia 19 maja 2010 obyły się VIII Praskie Targi Pracy dla Osób Niepełnosprawnych w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji „Siennicka"
 • I Podwórkowe Zawody Obedience Pomocnej Łapy

  Po pokonaniu trudności, przeciwności i innych zdarzeń udało nam się wspólnymi siłami napisać relację z tych zawodów. Miłej lektury:)
 • Pomocna Łapa w Szkole Podstawowej nr 103 w Warszawie

  7 maja uczestniczyliśmy w Pikniku Szkolnym w Szkole Podstawowej nr 103 przy ul. Jeziornej w Warszawie. Pomocna Łapa stawiła się na miejscu w składzie: Piotrek z Bazylem, Grzesiek i Marek ze swoim psem asystującym, Spajkiem.
 • Trenerzy Pomocnej Łapy na zawodach obedience

 • Filmik o Pomocnej Łapie!

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku, w którym krótko prezentujemy naszą fundację i niektóre z przekazanych psów.
 • Pomocne rączki dla Pomocnej Łapy

  Cześć, tu Samba. Grzesiek pod koniec zeszłego roku zabrał mnie do Szkoły Podstawowej nr 314. Był tam także Spajk i Kankan. Pokazali jak pomagają Markowi i Dominikowi, ci to dopiero mają klasę. Spodobało to się dzieciakom i postanowili pomóc w wyszkoleniu mnie. Zamiast na batonika, raz w miesiącu przekażą parę złotych na przygotowanie mnie do roli psa asystującego. Wymyślili też kilka wierszyków i piosenek o mnie. Jutro (11.03.2010) ma być oficjalny strat naszej akcji, ja właśnie wróciłam z próby generalnej. Teraz  odpoczywam. Grzesiek obiecał, że napisze o wszystkim po jutrzejszej imprezie. Czekajcie zatem na relacje.
 • Co nowego u assistów?

  Spajk odwiedził ostatnio stronę www Pomocnej Łapy i jakież było jego zdziwienie, gdy zobaczył, że wieje tam pustką.
 • Psy asystujące w miejscach publicznych

  Fundacja Pomocna Łapa przeprowadziła kampanię informacyjna nt. obowiązujących przepisów prawnych dotyczących możliwości poruszania się osób niepełnosprawnych i trenerów wraz z psami asystującymi w miejscach użytku publicznego. Poniżej umieszczamy treść listu informacyjnego.
 • Rumba psem bohaterem

  Zostały ogłoszone wyniki plebiscytu "Pomóżmy razem" na psa bohatera. Rumba wyszkolona przez Fundację Pomocna Łapa wraz z owczarkiem niemieckim Rzepą wygrały konkurs.
 • Szczeniaki zostały przekazane

  Sześć nowych labradorów w organizacjach 
  należących do programu „Pomóżmy razem”


  Do fundacji i organizacji szkolących psy do zadań specjalnych dołączyło sześć małych labradorów, które zostaną wyszkolone jako terapeuci, psy asystujące 
  i ratownicze. Szczeniaki zostały zakupione dzięki wsparciu marki Vevet, partnera programu „Pomóżmy razem”.  

  W czwartek, 22 października, w Centrum Handlowym Złote Tarasy zostały zaprezentowane labradory, przekazane przez markę Velvet partnerom programu „Pomóżmy razem”. Po odpowiednim wyszkoleniu psy te będą niosły pomoc osobom potrzebującym. Dwa spośród przekazanych labradorów będą pracowały, jako asystenci osób niepełnosprawnych w Fundacji DOGIQ i Fundacji Pomocna Łapa. 
  Dwa zostały przekazane służbom ratowniczym Dolnośląskiemu WOPR i Fundacji Psi Ratownicy. Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik dzięki wsparciu przez markę Velvet wyszkoli kolejnego psa przewodnika, a Fundacja DOGTOR psa terapeutę. Kimberly-Clark, producent marki Velvet co roku wprowadza do sprzedaży produkty oznaczone logo programu „Pomóżmy razem”, a część funduszy uzyskanych z ich sprzedaży przekazywana jest na cele charytatywne związane ze szkoleniem psów pomagających. W tym roku marka Velvet przekazała partnerom sześć szczeniaków labradora oraz fundusze na ich utrzymanie. – powiedział Marcin Dmowski, przedstawiciel producenta zaangażowanej w program „Pomóżmy razem” marki Velvet. Jesteśmy dumni i szczęśliwi mogąc wesprzeć w ten sposób organizacje z którymi współpracujemy. W ciągu trzech lat działalności Programu przekazaliśmy Partnerom 16 psów, które dziś pracują jako przewodniki, ratownicy i terapeuci. Sześć labradorów przekazanych w tym rok to jeszcze szczenięta, ale szybo się uczą i mamy nadzieję, że już wkrótce sprawdzą, podając pomocną łapę najbardziej potrzebującym. 

  „Pomóżmy razem” edukuje i uświadamia

  W 2009 roku celem programu „Pomóżmy razem” jest nie tylko wspieranie fundacji 
  i organizacji szkolących psy do niesienia pomocy potrzebującym, ale także edukacja społeczeństwa na temat roli psów pomagających. Jednym z działań jest kontynuacja akcji „Miejsca przyjazne psom asystującym”, którą program zainaugurował w 2007 roku. W ramach akcji na stronie www.pomozmyrazem.pl prowadzona jest baza miejsc, których drzwi otwarte są dla czworonożnych pomocników. Dziś, dzięki działaniom Programu ponad 130 centrów handlowych, urzędów, restauracji i sklepów oznaczonych jest naklejką „Miejsca przyjazne psom asystującym”. Zdarza się, że zgłaszają się do nas osoby niepełnosprawne, które spotkały się nie tyle z niechęcią, co z niewiedzą ochroniarzy centrów handlowych, czy obsługi restauracji. Brak świadomości, że osoby niepełnosprawne, czy niewidome z psami mają prawo wchodzić do miejsc publicznych to jeden z głównych powodów, dla których zdecydowaliśmy się kontynuować akcję „Miejsca przyjazne psom asystującym”. Stawiamy na edukację i uświadamianie nie tylko administratorów budynków, ale także samych niepełnosprawnych i niewidomych, aby byli świadomi swoich praw. – mówi Sylwia Gajewska, prezes zaangażowanej w program „Pomóżmy razem” Fundacji Pomocna Łapa. 

  W październiku br. do akcji „Miejsca przyjazne psom asystującym” dołączyło warszawskie centrum handlowe Złote Tarasy, które w ten sposób pragnie zamanifestować swoją sympatię do czworonożnych asystentów i podkreślić, że niezależnie od uwarunkowań prawnych zawsze ma otwarte drzwi dla osób niepełnosprawnych i towarzyszących im psów. Z tej okazji w centrum handlowym odbyły się pokazu umiejętności psów asystujących z fundacji Pomocna Łapa i DOGIQ.      

   


 • Pomocna Łapa w programie „Kawa czy herbata”

  Dnia 21.10.2009 r w porannym programie „ Kawa czy herbata” na TVP 1 wystąpi przedstawiciel naszej fundacji Dominik Rymer wraz z Kankanem oraz Anna Piątkowska-Wełyczko koordynator programu „Pomóżmy Razem”. W programie zostanie przedstawiona rola psa asystenta osoby niepełnosprawnej oraz Anna Piątkowska-Wełyczko opowie więcej o programie „Pomóżmy Razem” której Fundacja Pomocna Łapa jest również partnerem.

 • Filmik z pokazu!

  Wszytkich, którym nie udało się zobaczyć nas na żywo w Parku Sczęśliwickim zapraszamy do oglądania filmiku z pokazu.
 • Pomocna Łapa w Parku Szczęśliwickim

  Będzie nas można spotkać jutro w Parku Szczęśliwickim. Będzie także można obejrzeć pokaz umiejętności psa asystującego.
 • Rozpoczęliśmy proces przekazywania Spajka

  Przyszedł i czas na Spajka. Obecnie jest w trakcie przekazywania. Osobą, do której prawdopodobnie trafi jest Marek, mieszkaniec warszawskiego Ursynowa. Widać jak dużo radości przynoszą mu chwile wspólnie spędzone z psem.
 • Lato w mieście

  Kolejny, bardzo udany pokaz za nami. Tym razem odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 103 w Warszawie.
 • Pomocna Łapa na paradzie labradorów

  Labradory przeszły ulicami Warszawy – relacja z I Parady Labradorów programu „Pomóżmy razem”

  21 czerwca br. ulicami wokół Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie przeszło ponad 500 labradorów i prawie drugie tyle ich właścicieli i miłośników. Właściciele tych niezwykłych psów oraz organizatorzy programu „Pomóżmy razem” zamanifestowali w ten sposób sympatię i podziw dla labradorów, które są nie tylko doskonałymi towarzyszami zabawy, ale przede wszystkim psami do zadań specjalnych. 


 • Pierwszy dzień na Dniach SGGW za nami

  Dziś udało nam się przeprowadzić bardzo udany pokaz. Jutro także będzie można nas spotkać!
 • Chcecie nas spotkać? Zapraszamy!

  Po raz drugi zorganizujemy pokaz umiejętności psa asystującego na SGGW. Zapraszamy w piątek i sobotę (15-16.05.09).
 • Forum fundacji

  Chcesz skomentować nasze działania?
  Chcesz podzielić się swoimi pomysłami?
  A może posiadasz psa asystującego i chcesz opisać Wasze wspólne przeżycia?
 • Przedstawiamy Wam HipHopa

  Biszkoptowy labrador Hip-Hop po testach wstępnych, rozpoczął przygotowanie do roli psa asystującego.
 • Tym razem Pramerica

  Jesteśmy świeżo po pokazie dla pracowników firmy Pramerica z warszawskiego Oddziału Centrum.
 • Grzesiek na zawodach

  Dnia 4.04.2009 roku nasz trener, Grzegorz Duda wystartował razem ze swoją suczką Britą w zawodach obedience w Warszawie.
 • Kolejny pokaz za nami

  Tym razem możliwości psa asystującego Spajki i Samba zaprezentowali uczennicom z Liceum im. Sióstr Nazaretanek.
 • Co u Kokardy?

  Dobiega końca okres przekazywania Kokardy, trafiła do Krzysztofa, w okolice Wrocławia. Zbliża się czas uroczystego przekazania...
 • Marsz milczenia w Skierniewicach

  Wczoraj, dnia 15.03.2009 roku w Skierniewicach odbył się marsz milczenia przeciwko bestialskiemu traktowaniu zwierząt.
 • Nasze wrażenia po pokazie na SGGW

  Spojrzałem na zegarek i byłem zaskoczony, że wybiła godzina 20... Jakby nie kursy ZszSP, na które musieliśmy jechać na Skrę, kto wie jak długo potrwałoby spotkanie ze studentami na SGGW. Celem naszego pokazu, który został zainicjowany przez Olę i Natalię, nasze dwie nowe praktykantki, studentki SGGW, było pokazanie i przedstawienie roli i możliwości psa asystującego oraz krótkie przedstawienie procesu przygotowania psa.
 • Nowości w zakładce „O nas”

  Do naszej fundacji dołączyła kolejna osoba, była więc okazja, żeby wreszcie napisać kilka słów o naszym zespole.
 • Pokaz assistów na SGGW

  Dnia 9.03.2009r odbędzie się pokaz umiejętności psów asystujących na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej (SGGW). Zapraszamy!
 • Jazz w nowym domu

  Kilkanaście dni temu Jazz rozstał się z nami i zamieszkał w nowym domu. Będzie psem towarzyszącym rodzinie. Misją Jazza będzie choć trochę zmienić życie 6 letniego Huberta.
 • Pomocna Łapa na ślubie Agnieszki i Marcina

  We wrześniu odbył się ślub Agnieszki i Marcina. Młoda para wykazała się bardzo miłym gestem: zamiast kwiatów, darowizna.
 • Nasi instruktorzy na seminarium z Turid Rugaas

  W celu pogłębiania wiedzy na temat wychowania i szkolenia psów nasi instruktorzy wzięli udział w seminarium z Turid Rugaas.
 • Ciepłe, letnie zdjęcia w naszej galerii.

  W te zimne, pochmurne dni postanowiliśmy troszkę Was rozgrzać wklejając zdjęcia będące wspomnieniem lata.
 • Nowe filmy i zdjęcia na stronie!

  W naszej galerii umieściliśmy kolejne zdjęcia i filmiki z uroczystości przekazania Kankana Dominikowi.
 • Dwa nagrania do dwóch programów TV

  W ciągu ostatnich dni wzięliśmy udział w nagraniach do dwóch programów TV o tematyce osób z niepełnosprawnością.
 • Nowy kandydat na psa asystującego.

  Czarna labradorka Samba, po testach wstępnych, rozpoczęła przygotowanie do roli psa asystującego.
 • I po kolejnym pokazie w IKEA Janki.

  Dnia 17.10.2008r Fundacja Pomocna Łapa znów miała przyjemność zorganizować pokaz dla najmłodszych.
 • Pierwszy pokaz dla dzieci w IKEA Janki za nami.

  W piątek odbył się pokaz dla najmłodszych w IKEA Janki. W najbliższy piątek (17.10.2008) zapraszamy na kolejny!
 • Pokaz dla dzieci w IKEA Janki

  Dnia 10.10.2008 o godzinie 18:30 odbędzie się pokaz psich umiejętności dla dzieci w sklepie IKEA Janki
 • Pomocna Łapa uczy się w COAPE

  W celu pogłębiania wiedzy, podnoszenia naszych kwalifikacji kadra fundacji rozpoczęła naukę w brytyjskiej organizacji COAPE.
 • Pomocna Łapa na Targach Rehabilitacyjnych w Łodzi

  26.09.2008 dzięki uprzejmości Fundacji Aktywnej Rehabilitacji zaprezentowaliśmy się na Targach Rehabilitacjyjnych w Łodzi.
Sponsorzy: