Oglądasz archiwalną wersję strony. Przejdź do nowej strony.
Fundacja Pomocna Łapa została założona dnia 26 kwietnia 2005 roku, kiedy została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w dziale "Stowarzyszenia, Inne Organizacje Społeczne i Zawodowe, Fundacje i Publiczne Zakłady Opieki Zdrowotnej" pod numerem 233283.

Głównym celem fundacji jest wspomaganie rehabilitacji osób niepełnosprawnych z udziałem psów oraz poprawa jakości życia niepełnosprawnych przy pomocy psów asystujących. W tym celu fundacja pozyskuje i szkoli psy, a następnie przekazuje je osobom niepełnosprawnym, które wcześniej zgłosiły potrzebę posiadania psa pomocnika i przeszły testy kwalifikacyjne. Psy zawsze pozostają własnością fundacji, która sprawuje kontrolę nad ich pobytem w nowych domach.

Zadaniem fundacji jest także propagowanie wizerunku psa jako towarzysza i pomocnika człowieka poprzez szkolenia oraz programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży realizowane min. w przedszkolach, szkołach i szpitalach. Abyśmy jednak mogli z sukcesem wypełniać nasze zadania, niezbędne są środki finansowe na pozyskiwanie, szkolenie i utrzymanie psów. Możemy liczyć wyłącznie na naszych darczyńców, ludzi wrażliwych i chcących, tak jak my, pomagać potrzebującym. Wszystkich zainteresowanych wspieraniem naszej działalności zapraszamy do odwiedzenia zakładki Jak pomóc.

Zapraszamy także do lektury tekstu autorstwa Sylwii Gajewskiej, założycielki fundacji o swojej przygodzie z psami i początkach fundacji. Tekst można przeczytać tutaj.
Sponsorzy: