Oglądasz archiwalną wersję strony. Przejdź do nowej strony.

Sylwia Gajewska,
prezes zarządu,
założycielka Fundacji "Pomocna Łapa"
trener psów asystujących

sylwia z kazioWulkan energii i pomysłów, motor działań fundacji. Żadnej pracy się nie boi. Znana z tego, że potrafi wcielić w życie każdy pomysł. Ma wielkie serce do zwierząt, nie przejdzie obojętnie obok cierpiącego zwierzaka. Wiele psów i kotów dzięki niej znalazło dobre domy.
W fundacji szkoli labradory, jednak osobiście jest miłośniczką i właścicielką bokserów. W wolnych chwilach delektuje się spokojem wiejskiego życia i z końskiego grzbietu podziwia piękno przyrody Roztoczańskiego Parku Narodowego. (fot. Marek Zawadka)

Artykuły napisane przez Sylwię:
1.  Socjalizacja cz.2
2.  Szczeniak doskonały!!!
3.  Pasja i oddanie
4.  Szacunek, porozumienie i partnerstwo


Piotr Wojtków-trener

ja i spajkTytan pracy i "filar" fundacji. Nie rozstaje się ze swoim kajecikiem, w którym zapisuje każdy pomysł, by potem skrupulatnie i rzetelnie zaplanować jego realizację. Zawsze spokojny, ciepły i otwarty, ale potrafi zrobić minę groźnego orła.
Prywatnie miłośnik molosów, zwłaszcza Dogów de Bordeaux, koneser ciężkich brzmień muzycznych. Uwielbia zdobywać i pogłębiać wiedzę o psach, zawsze na tropie nowej książki naukowej o psach. Słynie ze śmiesznych tekstów, przekręceń i absurdalnego humoru, czym niezawodnie rozluźnia atmosferę.

 Grzegorz Duda-trener

grzes i psyCharyzmatyczny trener i dusza towarzystwa. Jego śmiech słychać z daleka. Dzięki żelaznej konsekwencji i umiejętności obserwacji psa zmienił nie jednego diabła tasmańskiego w psa pracującego. Na swoim koncie ma przekazane 2 psy asystujące.
Wielbiciel labradorów, aktywny działacz stowarzyszenia LabTeam. W wolnych chwilach trenuje ze swoją prywatną labradorką Britą, startując w zawodach obedience. Ma duszę artysty - jak czuje wenę to zaszywa się w swojej jaskini i pisze.

 

 

Magda Gmitrzak-trener

magda i bluesNasza „opiekunka", osoba, do której zawsze można zwrócić się z problemem i która zawsze nakarmi głodnego. Swoim uśmiechem potrafi rozpuścić najtwardszy lód.
Miłośniczka wszystkich zwierząt, wielbicielka psów rasy Border Collie, ale w każdym prawie mieszańcu widzi domieszkę bordera. Znana z bardzo dobrego warsztatu klikerowego, bardzo szybko się uczy. Czasem cicha i skryta, Magda nie rzuca słów na wiatr i jak już coś powie, to z pewnością będzie to bardzo cenna uwaga.

 

 

 

 


Agnieszka Walicka-trener

Aga i LolaPomimo, że jest z nami najkrócej, w fundacji jest "spoiwem" naszego zespołu. Znana z pracy z Lolą, psem w typie amstaffa, której pomaga pracując nad jej agresywnymi zachowaniami. Duże doświadczenie i wyczucie w pracy z psami, ciepła a przy tym konsekwentna. Cierpliwa równie jak jej czarny Neptun, pies z którym Agnieszka pracuje w dogoterapii.
Prywatnie kolekcjonerka dobrych żartów, autorka i kronikarka wielu zabawnych tekstów fundacyjnych, koneserka absurdalnego kina. W wolnych chwilach zajmuje się zagadnieniami parków dla psów.

Dominik Rymer-rzecznik prasowy

DominikPrzewodnik Kankana, psa asystującego, którego Dominik dostał od fundacji. Talent i umiejętność odpowiadania na trudne pytania sprawiły, że dziś Dominik w fundacji pełni funkcję rzecznika prasowego. Prywatnie lubi spędzać aktywnie czas, m.in. ternując rugby czy szermierkę. Wraz z Kankanem i Olą wiele podróżują, zwiedzając najdalsze zakątki naszego kraju.


 

Maria Szczuka – psycholog / psychoterapeuta.

grzes i psy Współpracuje z Pomocną Łapą od 2008 r. Jednym z jej trzech psów jest labrador Wisienka – matka wspaniałych psów asystujących, która przekonała ją do mądrości, inteligencji i uroku tej rasy. W Pomocnej Łapie bierze udział w konsultacjach psychologicznych przyszłych właścicieli psów asystujących. Aktualnie mieszka i pracuje na Mazurach.

 

 Olga Maciejewska

OLa i VitoZwiązana z Fundacją od 2009 r. Absolwentka Wydziału Nauk o Zwierzętach na SGGW oraz psychologii zwierząt na Polskiej Akademii Nauk. Od dzieciństwa wielka miłośniczka zwierząt, a najbardziej psów. W Fundacji pracuje w dogoterapii oraz pełni opiekę nad wolontariuszami. Prywatnie właścicielka czekoladowego labradora - Vito, z którym prowadzi zajęcia dogoterapeutyczne.Magdalena Żmijewska

madziaPrzygodę z fundacją rozpoczęła od posłania swojego Golden retrievera na szkolenie i tak jej się spodobała praca z psem, że została. Dziś razem z Bajerem prowadzi zajęcia dogoterapeutyczne i świetnie się w tym realizuje. Na co dzień studiuje na wydziale Nauk o Zwierzętach na SGGW na ostatnim roku i przymierza się do magisterki. W czasie wolnym wyjeżdża na ukochane Mazury, gdzie może dowoli oddawać się przejażdżkom konnym, a także długim spacerom po lesie. W lecie zaś zapamiętale naucza Bajera sztuki pływania choć jak dotąd z mizernym skutkiem.

JOANNA HEWELT

AsiaZodiakalny terier. Ma wesołe usposobienie, pełna życia i radości, zawsze skora do zabawy. Uparta, zdeterminowana, żadne przeszkody nie są w stanie jej zawrócić z raz obranej drogi. Charakteryzuje się dużą ruchliwością i ogromną potrzebą aktywności. Wszechstronnie użytkowa, uwielbia wyzwania, we wszystko co robi mocno się angażuje- inaczej nie potrafi. Działa w grupie poszukiwawczo-ratowniczej oraz uczestniczy w programie dogoterapii realizowanym w Trójmieście. Z sukcesami startuje w obedience, gdzie realizuje swoje ambicje i marzenia o zostaniu Mistrzem Świata. Uwielbia też frisbee. Dla tych, których kocha zrobi wszystko. Całym sercem oddana swej pasji, a tą pasją są oczywiście psy.(fot. M. Węsiora)


ALEKSANDRA BRZOZOWSKA

OlaNic nie jest niemożliwe - to jej motto :) Uwielbia wyzwania i aktywnie zwalcza nudę. Na co dzień pracuje jako ratownik medyczny, a w wolnym czasie sprawnie upycha studia, pracę z psami, wolontariat w OSP Gdańsk, szkolenia i treningi obedience, zajęcia z psem w Szkole Specjalnej nr5 w Sopocie, wspinaczkę, jazdę na rowerze, marsze na orientacje. A w czasie wolnym od wolnego czyta książki, słucha muzyki, wyjeżdża w Bieszczady i robi na drutach. Ma psa, który jeździł koleją (transsyberyjską :) na Ogólnorosyjskie Zawody Ratownicze), dzięki któremu zwiedza Polskę (a w tym roku nawet Europę) startując w zawodach sportowego posłuszeństwa. Tak bardzo przyzwyczaiła się do życia w podróży, że z domu zrobiła hotel - dla psów, nie tylko tych, których właściciele na chwilę wyjechali, ale również dla tych, które prawdziwego domu dopiero szukają.(fot. M. Węsiora)


Marek Sołtys "Szalony Wózkowicz" i Pies Spajk

OlaZałożyciel Fundacji Towarzystwa Szalonego Wózkowicza i ambasador Pomocnej Łapy. Przemierzam świat z zaczarowanym psem Spajkiem u boku. Magiczną zdolnością Spajka jest otwieranie wszystkich serc ludzkich, nawet zatwardziałych urzędników. Spajka otrzymałem w 2009 i od tamtej pory towarzyszy mi we wszystkich wędrówkach. Oprócz działalności fundacyjnej TPSW, Spajk i ja bierzemy udział w wielu imprezach propagujących psa asystującego. Prywatnie lubimy aktywnie spędzać czas, zarówno spacerując po Warszawie jak i przemierzając Europę. Hobby Marka to działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością, a hobby Spajka to chrupki, piłeczka i pluskanie w fontannie.
Arkadiusz Strzelec- informatyk, administrator sieci

  Informatyk od najmłodszychOla lat, najpierw jako pasjonat później skończył studia informatyczne uzyskując tytuł magistra inżyniera. W Fundacji jest administratorem naszej strony, to dzięki niemu możemy śledzić nowe wydarzenia na stronie. Arek jest również miłośnikiem zwierząt, głównie psów, dlatego pomaga Fundacji, jako wolontariusz. Prywatnie szczęśliwy Mąż i Tata Lenki i Piotrusia, który również pomagał w Fundacji rozdając ulotki na pokazie w Radomiu i Wierzbicy.
Sponsorzy: